Prohlášení o přístupnosti

Webová prezentace Evropského spolkového domu byla tvořena se snahou o dosažení maximální přístupnosti obsahu a funkčnosti. Stránky jsou přístupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami.

Stránky byly vytvořeny podle pravidel tvorby přístupného webu pro účely novely zákona č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy a splňují všechny důležité zásady přístupnosti podle metodiky WCAG 1.0 a Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých).

Použité technologie

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním jazykem XHTML 1.0 Strict. Vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS).

Texty

Veškeré texty jsou definovány v relativních jednotkách a lze je jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů.

Tisk

Součástí webových stránek je také CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení standardními prostředky internetového prohlížeče (standardně ikona tiskárny v navigační liště prohlížeče, nebo přes menu Soubor - Tisk).

Navigace

Při prohlížení prezentace bezbariérovým přístupem je možné přeskočit obsah stránky a přemístit se přímo na navigaci. Obdobně za poslední položkou navigace je odkaz pro skok na obsah stránky. Přehledný výpis všech stránek dle struktury webu poskytuje Mapa stránek.

Klávesové zkratky

Pro nejdůležitější navigační prvky tohoto webu jsou použity následující klávesové zkratky (tzv. accesskeys):

  • [Alt + 0] Prohlášení o přístupnosti
  • [Alt + 1] Úvodní stránka
  • [Alt + 2] Kontakty
  • [Alt + 3] Mapa stránek

U počítačů Apple s operačním systémem Mac OS je nutné ve výše uvedených zkratkách místo klávesy Alt použít klávesu Ctrl.

Kontakt na webmastera

Prezentace Evropského spolkového domu byla vytvořena společností Digitální svět s.r.o. V případě problémů s přístupností obsahu či funkčností tohoto webu nás prosím kontaktujte.